Praca z żywiołami

Autyzm terapia - praca z żywiołamiNajsilniejszymi elementami stymulującymi zachowania dzieci, pobudzającymi ich aktywność są żywioły: ziemia, ogień, powietrze i woda.

Praca z żywiołami ma na celu pobudzanie aktywności naszych uczniów oraz stymulację wielozmysłową.

Ta forma terapii jest powiązana z porami roku. Każdej porze roku przyporządkowany jest jeden żywioł: wiosna-ziemia, lato-ogień, jesień-wiatr, zima-woda.

Odczuwanie tych czterech żywiołów dzieci autystyczne mają często zakłócone lub uniemożliwione. Nie mają bezpośredniego kontaktu np. z wiatrem czy ziemią, natomiast od ognia są często chronione ze względów bezpieczeństwa.

Ta forma terapii ma pobudzić aktywność dzieci i dostarczyć im nowych odczuwalnych bodźców i doznań. To właśnie przyroda dostarcza naszym zmysłom wielu doznań oraz niezliczone ilości wspaniałych pomocy dydaktycznych np. kasztany, kwiaty, piórka, piasek i wiele innych które wykorzystujemy w pracy terapeutycznej podczas zajęć z żywiołami.

"Praca z żywiołami" jest bardzo atrakcyjną formą zajęć terapeutycznych dla dzieci autystycznych. Obserwując dzieci podczas zajęć w Ośrodku zauważamy jak pewniej i czynniej uczestniczą na każdych kolejnych zajęciach, które są dla nich źródłem intensywnych doznań zmysłowych, ale również wspaniałą zabawą.

Autyzm terapia - praca z żywiołami Autyzm terapia

Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom

Szczecin, ul. Tkacka 55
tel/fax 91 46 13 205
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000099659

Specjalny Dzienny Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjno-
Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży
z Autyzmem "RAZEM"

Szczecin, ul. Tkacka 55
tel/fax 91 46 13 205

Przedszkole "Słoneczna Dolina"

ul. Staromłyńska 18
70-561 Szczecin
tel./fax 91 813 72 52
tel. kom. 519 780 870
OPP Gryf Gryf Fundacja Auchan UE PFRON Rotary Szczecin Port Szczecin