Promocja Stowarzyszenia

Arena Azoty

5 marca 2016 roku w hali Arena Azoty Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom zaprezentowało mieszkańcom Szczecina prace wykonane przez  przedszkolaków z Przedszkola dla Dzieci z Autyzmem  „Słoneczna Dolina” oraz dzieci i młodzież z ośrodka szkolnego „Razem”. Była to również okazja do zaprezentowania mieszkańcom naszego miasta działalności naszego stowarzyszenia i prośby o wsparcie w ramach pozyskiwania 1% na rzecz naszej organizacji .

Akcja „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”.

W  kwietniu 2015 członkowie naszego Stowarzyszenia po raz kolejny uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta  Szczecin „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”. Podczas przejazdu zabytkowym tramwajem zachęcali mieszkańców naszego miasta do wspierania działalności na rzecz dzieci i młodzieży z autyzmem.

Piknik Pasji

Podczas tegorocznego spotkania Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami" Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom wyróżniało się spośród innych stanowisk, ze względu na oryginalne indiańskie proporce przygotowane przez dzieci i młodzież z ośrodka „Razem”. Prace podopiecznych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Trzynasty Piknik Pasji był dla nas wyjątkowy ze względu na niezwykle dopisującą pogodę oraz dużą ilość zainteresowanych problematyką autyzmu. Dziękujemy za poświęconą uwagę i zapraszamy za rok.

03 czerwca 2012 roku odbyło się XI Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. 

W wydarzeniu tym uczestniczyło 137 instytucji w tym również Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom. Mieszkańcy Szczecina mieli okazję zapoznać się z działalnością naszego Stowarzyszenia, uzyskać informację o wykorzystywanych przez nas formach terapii i wsparcia. Uwagę przechodniów zwracały prace wykonane przez naszych podopiecznych oraz galeria zdjęć. Atrakcją przygotowaną dla najmłodszych było malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek.

Akcja „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”.

Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom dnia 19 kwietnia 2012 roku miało przyjemność uczestniczyć w akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta  Szczecin „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”. Przedstawiciele naszego stowarzyszenia zachęcali mieszkańców do wspierania działalności na rzecz dzieci i młodzieży z autyzmem. Każdy mógł  bezpłatnie przejechać się zabytkowym tramwajem typu N, wysłuchać krótkich informacji, zapoznać się      z ulotkami i broszurami o autyźmie oraz poczęstować pysznym ciasteczkiem. Najmłodsi mieszkańcy miasta otrzymywali baloniki promujące akcję. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie naszej akcji!

4 lutego 2012 Spotkaniu Organizacji Pożytku Publicznego „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %"

 4 lutego 2012 członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pożytku Publicznego „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 % ", akcji organizowanej przez Gminę Miasto Szczecin, która odbyła się  w Centrum Handlowym GALAXY.

Podczas tego spotkania staraliśmy się pokazać mieszkańcom naszego miasta, że warto pomagać organizacjom pozarządowym przekazując 1 % podatku dochodowego. To właśnie dzięki Państwa wsparciu finansowemu możemy działać i rozwijać się.

Dziękujemy organizatorom imprezy oraz wszystkim darczyńcom!

29 maja 2011 - Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI

29 maja odbyło się Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Była to już 10 edycja tego wydarzenia, podczas którego mieszkańcy Szczecina mogli zapoznać się z działalnością 140 organizacji w tym również Szczecińskiego Stowarzyszenia Pomocy Autystom. Nasze stanowisko, przystrojone rekwizytami z przedstawienia Alicji w Krainie Czarów, cieszyło się dużym zainteresowaniem. W ramach prezentacji działania Specjalnego Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjno-Wychowawczego i Punktu Przedszkolnego dla Dzieci z Autyzmem prezentowane były prace dzieci a także udzielane informacje o formach terapii i wsparcia realizowanych w naszej placówce.

23 października 2010r. - Festiwal twórczości osób niepełnosprawnych

23 października 2010r. w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy po raz piąty odbył się Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Twórczość nie zna barier". Już od kilku lat Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom bierze udział w tej imprezie integracyjnej, która stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania twórczości dzieci i młodzieży uczęszczajacych do naszych placówek.W tym roku przygotowaliśmy stoisko pt "Jesienne impresje" na którym odwiedzający mogli otrzymać pamiątki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Członkowie Stowarzyszenia zainteresowanym osobom udzielali informacji o atuźmie i zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

23 stycznia 2010 - Stwarzaj Szczecin - daj z siebie 1%

Stwarzaj Szczecin - daj z siebie  1%

23 stycznia br. w Centrum Handlowym GALAXY miasto Szczecin zorganizowało akcję „Stwarzaj Szczecin - daj z siebie 1%”, która miała na celu zachęcić Szczecinian do przekazywanie 1% podatku należnego organizacjom pożytku publicznego. W czasie trwania akcji można było odwiedzić także nasze stoisko i dowiedzieć się więcej m.in na temat działalności naszej placówki oraz projektów przez nas realizowanych, a także uzyskać informację niezbędne do wypełnienia wniosku o przekazanie 1% podatku. Osoby odwiedzające nasze stoisko były obdarowywane ciasteczkami  przygotowywanymi z udziałem naszych podopiecznych oraz pięknymi upominkami o charakterze walentynkowym – ręcznie wykonanymi serduszkami i kartkami.  Pragniemy podziękować wszystkim którzy odwiedzili nasze stoisko i wyrazili zainteresowanie naszą działalnością.

 

31 maja 2009 - VIII Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami"

Dnia 31 maja 2009 roku odbyło się VIII Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami".

Impreza tradycyjnie miała miejsce na Jasnych Błoniach i zainaugurowała Tydzień Inicjatyw Pozarządowych. Przez cały dzień odbywały się tam liczne konkursy, zabawy, pokazy oraz wystawy.

Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom przedstawiło swoją działalność na stanowisku nr 5. Zwiedzający mogli poznać ofertę Dziennego Ośrodka Terapeutyczno- Edukacyjno- Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "Razem", obejrzeć naszą kronikę, a także skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Uwagę przechodniów zwracały piękne marynistyczne dekoracje stanowiska oraz galeria zdjęć. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie z mieszkańcami Szczecina i mamy nadzieję, że ponownie uda nam się ich zainteresować naszą działalnością.

 

21 luty 2009 - Akcja "Stwarzaj Szczecin-zostaw 1% w SZCZECINIE"

Gmina Miasto Szczecin zaprosiła nas w tym roku do udziału IV Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pożytku Publicznego "Stwarzaj Szczecin- zostaw 1% w Szczecinie", które odbyło się dnia 21 lutego 2009 roku w Centrum Handlowym GALAXY.

Celem akcji było uświadomienie mieszkańcom naszego miasta korzyści jaką niesie ze sobą przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

W akcji wzięliśmy udział już poraz drugi, w tym roku przygotowaliśmy w tym celu ulotki reklamowe dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego. Nasze stoisko ozdobiły prace plastyczne oraz zdjęcia dzieci i młodzieży z autyzmem.

Nasi uczniowie podczas zajec kulinarnych przygotowali pyszne pierniczki, którymi podczas trwania akcji częstowaliśmy gości naszego stoiska.

Dziękujemy organizatorom imprezy oraz wszystkim darczyńcom, którzy postanowili wesprzeć naszą organizację przekazując swój 1% podatku.

Samotność nie jest naszym przeznaczeniem. Dzięki Wam możemy być RAZEM.

 

od 1 do 7 grudnia 2009 - Europejski tydzień autyzmu

W dniach od 1 do 7 grudnia 2009 r. obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Z tej okazji w sobotę 28.11.2009 r. podczas IV Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom zaprezentowało twórczość artystyczną dzieci i młodzieży z autyzmem. Odwiedzający nasze stoisko goście mogli zobaczyć prace plastyczne oraz otrzymać ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych naszego Ośrodka, a także obejrzeć pokaz filmów prezentujących dorobek artystyczny teatrzyku "RAZEM". Na tę okazję przygotowane zostały również broszury propagujące ideę integracji społecznej osób z autyzmem. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska i okazane zainteresowanie.

 

8 czerwca 2008 - Szczecińskie Spotkania Organizacji Pozarządowych "POD PLATANAMI".

8 czerwca 2008 roku Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom zaprezentowało się mieszkańcom naszego miasta podczas Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych POD PLATAMI, które odbyły się już po raz siódmy na Jasnych Błoniach.

Organizatorem imprezy było Szczecińskie Biuro Organizacji Pozarządowych, a impreza była wspaniałą okazją do zaprezentowania dorobku 112 organizacji pozarządowych z Polski i Niemiec.

Nasze stanowisko wyglądem przypominało "piernikową chatkę ''Baby Jagi z bajki Pt "Jaś i Małgosia". Jego największą ozdobą były prace plastyczne oraz zdjęcia dzieci z Dziennego Ośrodka Terapeutyczno- Edukacyjno -Terapeutycznego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "RAZEM". Odwiedzający mogli tu również otrzymać informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia i Ośrodka, a także uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące problematyki autyzmu.

Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom

Szczecin, ul. Tkacka 55
tel/fax 91 46 13 205
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000099659

Specjalny Dzienny Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjno-
Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży
z Autyzmem "RAZEM"

Szczecin, ul. Tkacka 55
tel/fax 91 46 13 205

Przedszkole "Słoneczna Dolina"

ul. Staromłyńska 18
70-561 Szczecin
tel./fax 91 813 72 52
tel. kom. 519 780 870
OPP Gryf Gryf Fundacja Auchan UE PFRON Rotary Szczecin Port Szczecin